Lenka Kvapilová

Lenka Kvapilová (52 let)

vysoký tlak
v menopauze
vysoký cholesterol
bolest kloubů
cukrovka
předtím
předtím
-9 Kg
potom
potom

Jmenuji se Lenka Kvapilová a je mi 50 let. Nikdy jsem nebyla hubená a s výškou 164 cm a váhou 58 – 60 kg jsem byla spokojená. Žila jsem aktivním způsobem života. Sportovala jsem (cvičení, tenis, lyže, brusle) až do úrazu kolena lyžích. Po operaci jsem  se začala pohybu vyhýbat a kila šla nahoru. Zkoušela jsem různé diety, dokázala jsem shodit odpolední hladovkou za 3 měsíce 15 kg, ale kila se opět vrátila a ve dvojnásobné míře.

Takto jsem své hubnutí několikrát opakovala, až jsem se při svém sedavém zaměstnání a s přibývajícími lety vypracovala na neuvěřitelných 97 kg. Samozřejmě se začaly plíživě projevovat zdravotní problémy – zvýšený tlak, cukr, cholesterol a v poslední době hlavně bolesti velkých kloubů. Uvědomila jsem si, že v zájmu zachování zdraví musím zhubnout. Ne již z estetických důvodů, ale ze zdravotních.

Do Světa zdraví mě přivedla debata u kadeřnice na téma hubnutí, byla to hláška jedné z dam, která byla mimochodem štíhlá jako proutek: „Já už roky držím Fořta a funguje to.“. Doma na internetu jsem hned do vyhledávače zadala „dieta Fořt“ a zjistila jsem, že se nejedná o dietu, ale o  metodu hubnutí, jak se tato metoda odlišuje od ostatních způsobů hubnutí a co to vše obnáší. Je to ucelený systém hubnutí s názvem Komplexní nutriční typologie, kterou vytvořil RNDr. Petr Fořt, CSc., spolu s dalšími odborníky na lidské stravování.

Tyto internetové stránky mě hodily odkaz na Svět zdraví, kde jsem se objednala a dostala do péče specialistky paní Jany Kolrusové.

Pod jejím velice vstřícným, laskavým, ale zároveň důrazným vedením jsem dokázala bez aktivního cvičení (pouze jízda na kole do práce, občas plavání, chůze, doma stepper) bez hladovění, bez většího omezování v jídle a doufám, že i bez  jojo efektu shodit 9 kg na hmotnosti, úbytek přes boky 10 cm, v pase 8 cm.

Radikálně jsem změnila životosprávu i pitný režim. Vím, že nesmím hladovět, jím 5x denně, snažím se konzumovat doporučené potraviny dle jídelníčku. Úspěch se  dostavil v podobě úbytku tukových zásob, zvýšení svalové hmoty a vitality. Klouby mě ještě stále bolí, ale již v daleko mírnější podobě než před půl rokem. Poslední krevní testy ukázaly hodnoty, po kterých mi můj interní lékař snížil léky na poloviční dávky. To mi dodává víru a vůli pokračovat ve změně životního stylu i nadále a těším se na další úspěchy.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!