Václav Hendrych

Václav Hendrych (46 let)

vysoký cholesterol
předtím
předtím
-15 Kg
potom
potom

Nikdy mne nenapadlo, že trpím přílišnou nadváhou. Váhu jsem nabíral postupně od poloviny devadesátých let. Tak pomalu, že jsem si vlastně nikdy nárůst hmotnosti neuvědomil. Rovněž jsem nebyl zdaleka jediný, kdo se v mém okolí měnil a všichni to považovali za přirozený vývoj přicházející s věkem.

Teprve v posledních pěti letech došlo k výraznějším změnám, byla to v prvé řadě zlomenina kotníku, která mě připoutala na 3 měsíce na lůžko. Váha poskočila nahoru, nevím kolik jsem přibral, nikdy jsem se nevážil, ale před zrcadlem to bylo jasně patrné.

Pak jsem začal vykonávat pro mne zatím neznámou a zároveň velmi stresující práci a jídlo se mi stalo odreagováním. Váha šla opět vzhůru a teď už nastala situace, kdy jsem se nevešel do starších šatů.

Zhoršil se krevní obraz a nenápadně se ozvaly první komplikace spojené s nadváhou. Tou dobou jsem si začal pohrávat s myšlenkou na nějakou dietu, věděl jsem, že je to účinné. Již jednou jsem v minulosti výrazně zhubnul, bohužel ne na dlouho. Do roka byla váha zpět.

Když jsem probíral svou situaci v restauraci s přáteli, jeden z nich mi doporučil Svět zdraví.

Sám měl s hubnutím v této instituci již své zkušenosti a výsledky byly velmi dobré.

To bylo rozhodující, během týdne jsem se objednal na první schůzku a posléze začal docházet pravidelně.

Z prvních měření jsem byl docela nemile překvapen. Jednak jsem atakoval magickou hranici 100 kil, zjevně jsem zanedbával pitný režim, měl jsem zvýšený cholesterol, krevní tuk, viscerální tuk a mé tělo vykazovalo o patnáct let vyšší věk, než mi skutečně bylo.

Byla mi sestavena vhodná dieta, či spíše stravovací režim. Vzhledem k tomu, že jsem vždy měl rád rozmanitá jídla a preferoval jsem jižní kuchyni, nebyl pro mě velký problém doporučenou dietu dodržovat. V podstatě jsem vyloučil těch několik vysloveně nezdravých, či nevhodných jídel a snažil se jíst více ryb. Větší problém byly svačiny, na ně jsem si jen těžko hledal čas a dodnes nejsem schopen je vždy zařadit. Začal jsem dodržovat pitný režim a vzdal se sladkostí, což mi zpočátku trochu vadilo.

Zvědavě jsem očekával výsledky svého upraveného jídelníčku a mohu říci, že již po třech nedělích začala jít váha dolů. A co bylo nejlepší, většinou jsem hubnul z tuků, zatím co svalová tkáň zůstávala beze změn.

Za devět měsíců se mi podařilo shodit 16 kg.

Pravda, nebyla to zcela pravidelná křivka, tu a tam váha zakolísala, ale celkový trend je výborný.

Dá se bez uzardění prohlásit, že hubnutí, takto pojaté, není nic nepříjemného. Odměnou za určité odříkání na počátku cesty je dobrý pocit, pramenící z vědomí, že jsem udělal něco pro své zdraví a konečně i pro svou image.

Koncepce Světa zdraví je, alespoň  pro mě, skutečně funkční. Je velmi důležité, ne-li rozhodující, být při snižování hmotnosti někým veden. Jen tak je možné vyhnout se chybám, které vznikají díky aplikaci různých laických rad a zažitých omylů.

Světu zdraví díky. Za svou osobu mohu tento způsob hubnutí vřele doporučit komukoliv, kdo chce mít výsledky a nechce se pošetile mučit hladem.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!