Marcela Barošová

v menopauze
vysoký cholesterol
únava
předtím
předtím
-2 Kg
potom
potom

Můj příběh.

Začalo to návratem ze zasloužené letní dovolené v září 2016. Už tam jsem nebyla ve své kůži, cítila jsem změny, které potkávají ženy v tomto věku. I když jsem si je nepřipouštěla, občas mě zradilo zrcadlo při pohledu na sebe samu. A to nejen po tělesné stránce, ale viděla jsem v zrcadle unavenou a vyčerpanou ženu s přibývajícími kily a vráskami.

Když jsem si stoupla na váhu, zjistila jsem, že mám 3 kila navíc a váha stále roste. Začala jsem si upravovat jídelníček, dokonce jsem se snažila některé dny vůbec nejíst, ale to bylo spíš hůř než líp, pak jsem doháněla večer to, co jsem přes den nestihla.

Bohužel, díky mému vysokému pracovnímu nasazení a nedisciplinovanému stravování jsem stále přibývala na váze.  Tehdy jsem se rozhodla, že takto už dál NE.

Hledala jsem na internetu různé diety a doporučení. Faktem je, že jsem díky tomu našla odkaz na „ Svět zdraví“, k mému překvapení dokonce s pobočkou v našem městě.

Díky důkladné analýze při vstupním vyšetření jsem zjistila, jakými neduhy mé tělo trpí. Strava není pestrá, jím hodně sladkostí, mám nedostatek tekutin, vysoký cholesterol apod.

Hned po první konzultaci jsem si uvědomila, že je nejvyšší čas s tímto stavem něco dělat. Díky nutriční poradkyni slečně Hance Králové jsem dostala podrobný návod na správné stravování, vytipovaly jsme potraviny, která můžu a která vůbec ne.

Tím, že jsem si denně psala vše, co a kdy jsem snědla, jsem si uvědomila ,jaké špatné stravovací návyky jsem dříve měla.  Při nákupu surovin jsem si začala více všímat zdravých potravin, můj jídelníček se obohatil o více druhů zeleniny a ovoce.  Díky pravidelným denním vycházkám se psem jsem si zvýšila i fyzickou kondici. Opět jsem s manželem začala chodit do kurzů salsy, více jsem hýbala a neseděla jen v práci.

Po více jak 2 měsících se cítím daleko lépe. Nedokázala jsem shodit všechna kila navíc, ale můj tělesný tuk se přeměnil ve svalovou hmotu. A to si myslím zlepšilo i můj celkový stav.

Nyní nejsem unavená, zlepšila se mi imunita, lépe zvládám stres a cítím se celkově vitálnější než dřív. Jsem ráda, že jsem mohla celou tuto proceduru absolvovat pod vedením nutriční poradkyně. Sama bych to nezvládla. Nelituji financí ani času. Cítím se báječně!

Pokud jste dočetli až sem a čtete tyto řádky, jste na dobré cestě uvědomit si i svůj vlastní příběh. Už není na co čekat.

Špatná zpráva je, že čas nezastavíte, ta dobrá zpráva je, že Vy jste  pilot, který ho řídí.

Tak už na nic nečekejte a běžte do toho.

Chtěla bych tímto poděkovat  profesionálními, odbornému a lidskému přístupu pracovníkům „ Světa zdraví, jmenovitě slečně Bc. Hance Králové.

Ještě jednou děkuji.    

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!