Ivana Pechová

Ivana Pechová (52 let)

v menopauze
vysoký cholesterol
předtím
předtím
-13 Kg
potom
potom

Nebyla jsem přímo obézní, ale jistou nadváhu jsem měla. Když mi na pravidelné lékařské prohlídce zjistili vysokou hladinu cholesterolu, rozhodla jsem se, že to tak nemůžu nechat. Dostala jsem léky, ale nechtěla jsem se spokojit pouze s chemií a tak jsem si na internetu začala hledat dietu k jeho snížení.

Najednou se mi objevila reklama na „Svět zdraví“. Moc na reklamu nedám, ale v tomto případě mě zaujala a já jsem vyplnila přihlašovací formulář.

Odpověď přišla obratem a již za dva dny jsem seděla u milé výživové poradkyně Kristýny Báčové. Udělala se mnou vstupní pohovor, kde jsem jí vylíčila hlavní důvod mé návštěvy. Objasnila mi základní principy stravovacího a pitného režimu a na příští návštěvě se mnou vyplnila dotazník na určení typologie.

Nastavila jsem si cíl -10 kg, který jsme v průběhu třech měsíců posunuly na -13 kg. Dostala jsem přehled pro mě vhodných, nevhodných a neutrálních potravin. Začala jsem více přemýšlet o tom, co jím a kdy jím a hlavně mě to začalo bavit. Paní poradkyně mi zasílala různé recepty na přípravu jídel, já jsem si vytvářela své podle pokynů složení stravy a výsledky se začaly objevovat velice rychle.

Váha šla dolů o 1,5-2kg za týden.

Začala jsem se cítit o mnoho lépe, nebyla jsem unavená, přestala mě pálit žáha, která mě doposud trápila. V neposlední řadě mě motivovalo i to, že se najednou vejdu do oblečení, které už jsem dávno odložila.

A okolí si též všimlo a nešetřilo chválou.

Ale co mě nejvíc potěšilo, že se mi zmiňovaný cholesterol snížil na krásnou hodnotu, ze které byl potěšen i lékař, když jsem po třech měsících přišla na kontrolu.

Ještě mám před sebou dva měsíce programu pod vedením poradce. Do druhého cíle mi zbývá ještě 1 kg. Jsem moc ráda, že jsem se odhodlala a obrátila se na odborníky, pod jejichž vedením a kontrolou, která je moc důležitá pro to, aby bylo zřejmé, že hubnete správným směrem, to jde vlastně samo.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!