Zdeňka Holá

Zdeňka Holá (63 let)

vysoký tlak
v menopauze
vysoký cholesterol
předtím
předtím
-11 Kg
potom
potom

Jmenuji se Zdena a je mi 63 let. V jednapadesáti letech jsem měla úraz a tři roky jsem se nemohla příliš pohybovat, natož sportovat, ale chutnalo mi. A tak jsem ze svých původních 62 kg udělala 72 kg. Když jsem si poprvé po třech letech mohla zahrát bez velkých obtíží volejbal, byla jsem moc ráda. Pak přišla pro mne další pohroma – menopauza a kila nepozorovatelně šplhala dál, až se zastavila na jednaosmdesáti. To bylo vloni v srpnu. A to jsem se opravdu moc lekla a začala jsem konat. Mé problémy nebyly jenom estetické, ale hlavně zdravotní – vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol, nedostatečně pracující štítná žláza i obtížnější dýchání.

Protože jsem si nevěřila, že něco sama dokážu, vyhledala jsem pomoc ve Světě zdraví.

Když jsem v září 2016 navštívila poradnu poprvé, měla jsem 79,2 kg na svých 168 cm výšky – měla jsem tedy „jen“ nadváhu.

Hrůznější však bylo, když jsem se dozvěděla, že můj metabolický věk je 77 let. A tak jsem se učila správně připravovat stravu, správně jíst a znovu jsem začala opravdově cvičit a sportovat. Ne vždy jsem byla v hubnutí úspěšná. Někdy mě ubyla spíše svalovina, něž tuky, i když jsem všemožně ty svaly posilovala. No někdy všeho moc škodí, tedy i moc pohybu a méně proteinů.

Po půlroční práci se nějaké výsledky dostavily. Hmotnost se dostala na 70,9 kg, tělesný tuk se ze 40 % dostal na 33,4 %, mám v těle i více vody. Jen viscerální tuk si postavil hlavu a snížil se jen o dvě kila, a tak na něm musím ještě moc a moc pracovat, aby se můj současný metabolický věk 69 let ještě snížil – alespoň na těch mých 63. Pochlubit se můžu zmenšením pasu o 19 cm a boků o 15 cm.

Poděkování patří mé specialistce Andrejce Kožíškové, která měla se mnou trpělivost, chválila mě a radila, jak správně hubnout a žít.

P.S. No a co je pro mne pozitivní? Objevila jsem v šatníku věci, které opět obléknu a mám tedy oproti předcházejícímu období co na sebe. A jsem in, protože je v módě retro.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!