Jaroslav Komárek

vysoký cholesterol
předtím
předtím
-21 Kg
potom
potom

Než jsem se přihlásil do Světa zdraví, zkoušel jsem mnoho zaručených i méně zaručených diet, zázračné tabletky atd. Většinou jsem shodil pár kilo, ale pak po pár měsících jsem to měl zpět., ne-li ještě víc, takový ten jojo efekt. 

Asi před 5 lety jsem přišel o práci. Po neúspěšných pokusech sehnat novou, jsem se přihlásil na linku do nepřetržitého provozu. 12 hodin den – volno – noc.  Nevěděl jsem, jak se stravovat , jestli jíst v noci a co bude vhodné, Samozřejmě, že můj jídelníček se skládal převážně z chleba a salámu, sem tam jablko tak třikrát denně a v noci vesměs nějaké sušenky a jablka, což nebylo asi úplně to nejvhodnější. A tak jsem pomalu nenápadně začal přibývat na váze. Člověk si řekne, že to přece ještě není tak nejhorší  - změní šatník o jednu velikost a život jde dál. Pak jsem byl ale před Vánocemi na kontrole u lékaře a doktorka mi zjistila chudokrevnost. Dala mi tabletky FE, jenže na další kontrole přibyl  i zvýšený cholesterol a doktorka mi doporučila dietu. Váha se již blížila k 90 kg a už i boty se mi špatně zavazovaly. Koupil jsem si elyptický trenažer a k novému roku jsem si dal předsevzetí, že zhubnu 10 kg.

Když tak jednou brouzdám po internetu, abych našel něco na ten vysoký cholesterol, upoutal mě inzerát:  potřebujete zhubnout – navštivte Svět zdraví . Zjistil jsem, že mají pobočku v Jičíně, vyplnil jsem formulář  a odeslal. Zavolala mi asistentka a domluvila mi termín.  Dostavil jsem se na pobočku k paní Kožíškové, ta mě zvážila a změřila, sepsala se mnou dotazník a zhruba vysvětlila mé špatné stravovací návyky, nedostatečný pitný režim, nadměrné pití kávy, málo zeleniny, žádné ryby a ještě spoustu dalšího. Přihlásil jsem se do programu na 6 měsíců. Do týdne mi paní Kožíšková vypracovala jídelníček na míru, z kterého jsem se dozvěděl, že mám jíst 5x denně a že noc je vlastně obrácený den, co a v kterou dobu jíst. Vrhnul jsem se do toho zcela po hlavě, nakoupil různé zdravé doporučené potraviny a asistentka mi poslala na mail nějaké recepty do začátku. Potom jsem si psal jídelníček, co jsem každý den snědl a vypil a mé sportovní aktivity. Každých 14 dní jsem docházel na kontrolu, kde mi vždy paní Kožíšková zkontrolovala jídelníček a případně doporučila jiné potraviny nebo doplňky. 2x, 3x do týdne cvičím na trenažeru.

Chudokrevnost i cholesterol se mi dostaly do normy zhruba za 2 měsíce, za 6 měsíců jsem shodil 18 kg a 18 cm v pase, a to bez hladovění a drastických diet. Řekl bych, že jím víc než dříve a váha přesto klesá. Cítím se celkově daleko lépe a rozhodně i nadále zůstanu u této stravy i jídelníčku. Pomohlo mi to dostat se do pohody, tak proč to měnit.

Na závěr bych chtěl poděkovat paní Kožíškové i celému kolektivu pobočky Světa zdraví v Jičíně, že se o mě celou dobu vzorně starali.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!