Petr Orešanský

Petr Orešanský (47 let)

vysoký cholesterol
dna
předtím
předtím
-17 Kg
potom
potom

Svět zdraví a já

Nějak se mi zakulatilo bříško a váha dávno překročila stovku, tak jsem si řekl, hochu s tím musíš něco udělat. Dříve jsem se nezajímal jak a co jím, hlavně že to chutná a to udělalo své. Jednoho večera jsem na netu náhodou našel stránku Světa zdraví a zaujalo mne to, tak jsem to zkusil a navštívil je osobně. 

Při první návštěvě si mne změřili, zvážili, trochu jsme povídali, rozdělili mne na tuk, vodu, maso a slyšel jsem: pane vy jste obézní, s tím něco uděláme. Tak jsem řekl ano a po výsledcích krve jsem u paní ing. Martiny Balážové viděl pomyslný zdviženy prst. Cholesterol, kyselina močová nad hranicí normy, prý riziko onemocnění dnou. Tak jsem se začal učit jíst a žít zdravě, hlavně pravidelně, dokonce i trochu sportovat.

Dostal jsem téměř malou knihu napsanou pro mne na míru, jak na tom jsem a hlavně jak začít. Žádné diety a podobné nesmysly, jen jíst vhodné potraviny a trochu se hýbat. Jen se člověk musí naučit dívat se na potraviny z jiného úhlu pohledu, rozdělit si je na bílkoviny, vlákninu, tuky, cukry a sledovat i glykemický index potravin. Světe div se:já jím více než dříve, hubnu a cítím se lépe.

Po půl roce už jsem s váhou téměř spokojen a hlavně s výsledkem krevních testů, to mne překvapilo nejvíce, vše dobré. Sám se divím, co dovede správný jídelníček a trocha pohybu, s člověkem udělat.

Je škoda, že se takto nevaří v restauracích a jídelnách, tam dovedou i ze zdravého dietního jídla pomocí tuků a cukrů udělat kalorickou bombu.

Ono není důležité jak člověk vypadá, ale jak se cítí uvnitř, to je pak vidět i navenek. Hlavně chci touto cestou kráčet dál.

Děkuji týmu Světa zdraví a hlavně paní ing. Martině Balážové, která se mne ujala a měla se mnou hlavně ze začátku trpělivost.

Za dobré rady jak a podle čeho si správně sestavit vhodný jídelníček, za rady na míru a ukázání správné cesty. 

Děkuji.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!