Miroslav Drahota

Miroslav Drahota (61 let)

vysoký tlak
vysoký cholesterol
bolest kloubů
předtím
předtím
-17 Kg
potom
potom

K myšlence navštívit Svět zdraví na Praze 4 – Chodov mě přivedly mé zdravotní problémy, zjevná nadváha, pohybové problémy, vysoký tlak, a s tím spojená nutnost užívání velkého množství různých léků na vysoký krevní tlak, vysokou hladinu cholesterolu, srdeční problémy, dušnost, artrózu kyčlí atd.

Lékaři mi doporučili snížit nadváhu minimálně o 10 kg. Dosáhnout toho se mi zdálo nemožné, nereálné. Ale řekl jsem si: „já to dokážu."

Již při první konzultaci u výživové specialistky Hanky Vejvodové jsem se od dozvěděl, že základním předpokladem k úspěchu je nutné zásadně upravit mé dosavadní velmi špatné stravovací návyky a snížit tuk. Najel jsem na úplně nový způsob stravování, složení jídel i pitný režim. Byla to pro mě velká a zásadní změna a bylo těžké vše důsledně dodržovat. Měl jsem však pevnou vůli a výsledky se začaly postupně velmi brzy dostavovat.

Po šesti měsících nového stravovacího režimu se moje váha snížila o neskutečných 16 kg.

Změna na mé postavě je tak markantní, že jsem důsledkem toho musel i vyměnit celý svůj šatník, a místo dřívějších velikostí XL a XXL teď kupuji pouze M.

Velmi mě přechod na zdravý životní styl pomohl, cítím se teď naprosto v pohodě a svěží, přestal jsem téměř užívat léky a můj zdravotní stav se stabilizoval.

Chtěl bych za tuto změnu poděkovat především výživové specialistce Haně Vejvodové a vyzdvihnout tímto její odborné znalosti.

Děkuji také asistentce Mileně Šejblové za ochotu a vstřícný přístup.  

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!