Petr Pospíšil

Petr Pospíšil (69 let)

vysoký tlak
vysoký cholesterol
dna
předtím
předtím
-29 Kg
potom
potom

Po několika marných pokusech s různými dietami jsem již začal ztrácet naději na úpravu své hmotnosti. Hubnutí probíhala stále stejně. Od počátku diet hubnutí do 5 kilo, pak se hubnutí zastavilo a pomalu nastoupil jojo efekt. Váha pomalu rostla a s ní rostl vysoký krevní tlak. Tlak jsem si začal léčit a poslední kontrola skončila na 7 prášcích denně. Před dvěma lety jsem absolvoval dvě těžké operace. Operaci páteře, při které mi byly implantovány 3 meziobratlové ploténky a 9 šroubů do páteřních obratlů. Během půl roku jsem si zlomil levou stehenní kost tak nešťastně, že mám stehenní kost zpevněnou titanovou dlahou se 6 šrouby a titanovými pásky. Můj pohyb byl v podstatě nulový. Jak není pohyb a jídla je dostatek, přibývají krásně kila. Váha se zastavila na 125,5 kg při výšce 184 cm. Začal jsem ztrácet naději na korekci tukových záhybů.

V té době mi bylo 65 let a dozvěděl jsem se o Světě zdraví Siluet. Moc jsem nevěřil, ale zapojil jsem se do programu úpravy hmotnosti. Musím se přiznat, že začátky byly dost těžké. Pevná vůle mi nescházela, ale pohled na jídelníček byl strašný. Pomalu jsem si ale začal zvykat. Po měsíci dodržování jídelníčku se začal úbytek váhy projevovat. První měsíc to bylo 7 kilo. Potom jsem měl naplánován rehabilitační pobyt v lázních po prodělaných operacích. Měl jsem obavy, jak bude mé hubnutí pokračovat. Naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Pohyb v lázních a upravený lázeňský jídelníček mi prospěly. Po jednom měsíci lázeňského pobytu dalších 7 kg dole. Po operaci stehenní kosti mi lékaři diagnostikovali dnu. Po návratu z lázní jsem pokračoval v úspěšné úpravě svých špíčků. Se ztrátou svých kil jsem se cítil lépe. Zavazování tkaniček už nebyl problém a oblečení již bylo pořád volnější. Musím poděkovat své drahé manželce, bez které bych to asi nikdy nezvládl. Upravený jídelníček jsem začal dodržovat v březnu.

V září, po letní kontrole, jsem měl 30 kg dole.

U lékaře po kontrolním odběru krve jsem se dozvěděl potěšující informace. Mohl jsem přestat užívat dva prášky na tlak, jeden na dnu a jeden na cholesterol. Upravený jídelníček si nemůžu vynachválit. Nadále ho dodržuji, přidal jsem denní chůzi 3 až 5 km.

Chtěl bych ještě poděkovat specialistce Světa zdraví Siluet paní Novákové, díky které jsem mohl dosáhnout takových výsledků. 

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!