Věra Zielinová

Věra Zielinová (67 let)

vysoký tlak
cukrovka
předtím
předtím
-8 Kg
potom
potom

Co nás přimělo jít do Světa Zdraví

Naše dcera se šla jen pro svůj dobrý pocit zvážit a dostala poukázku na konzultaci s odbornicí na zdravou výživu. Už dlouho jsme se snažili s manželem shodit nějaké to kilo a ubírali na jídle. Vše mělo spíš opačný efekt. Manželovi vadilo břicho při obouvání a ohýbání a vždy říkal, že je to moje vina, protože ho dobře krmím. Já si zas připadala jak balón s nohama J. Tak jsme vzali poukázku a šli na popravu, jinak se tomu nedá říct.

Když jsme viděli výsledky vážení: můj metabolický věk byl o 10 let vyšší a tuku skoro 35 kg, tak bylo rozhodnuto.

Začali jsme jíst dle rady odbornice a jídelníčku podle typologie. Naše výhoda byla, že máme stejnou krevní skupinu a tak jsem nemusela chystat dvojí stravu. Rozdíl byl jen ve velikosti porcí. Začali jsme detoxikací organizmu, užívali doporučené oleje a jiné pomocné doplňky stravy, probíhalo pravidelné vážení a kontrola jídelníčků.

Váha začala jít dolů a přitom jíme skoro víc, než předtím. Pokud se váha nesnižovala podle našich představ, byla nám doporučena změna některých potravin. Na vaření jiným stylem jsem si zvykla. Baví mě dělat nové věci a tak peču kváskový chléb ( ještě to musím dopilovat ), klíčím luštěniny a zkouším různé kombinace zeleninových salátů a pomazánek.

Nelze se vyhnout společenským akcím a svátkům, kdy jídlo i pití vybočí ze zavedeného jídelníčku. Pár dní trvá, než se váha zase vrátí zpět, ale hubnutím se neomezujeme v normálním společenském životě. I přesto, že jsme nedělali velké sportovní aktivity, pouze pěší procházky, váha ubývala 1kg měsíčně.

Stálo to nějaké peníze, ale za ten dobrý pocit, když vás někdo po delší době uvidí a pochválí, to stojí. Úprava krevního cukru a snížení dávek léků na tlak jsou také k nezaplacení.

Tak kdo váhá, jestli ano nebo ne, s chutí do toho. Budete se cítit lépe a nejen zdravotně ale i psychicky.

Věra Zielinová s manželem Janem

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!