Jana Mafková

Jana Mafková (50 let)

v menopauze
bolest zad
předtím
předtím
-10 Kg
potom
potom

Poradnu "Svět zdraví" jsem našla na internetu a zašla jsem tam spíše ze zvědavosti. Pochopitelně jsem už před návštěvou ve Světu zdraví držela dietu několikrát, ale vždy se dostavil Jojo efekt. Řekla jsem si tedy, že když zde nabízejí nastavení diety na míru, že to zkusím. 

Rozhodnutí začít mělo v mém případě hned několik důvodů. Tím hlavním bylo pochopitelně zdraví. Při sebemenší fyzické námaze jsem se hodně potila, dostavilo se u mě chrápání a velmi často mě bolela záda a nohy. 

No a tím dalším důvodem bylo pochopitelně dilema, zda si jít koupit o 2 čísla větší oblečení, nebo se sebou začít něco dělat tak, abych se zase dobře cítila ve věcech, které jsem ráda nosila, ale už jsem je neoblékla nebo jsem v nich byla nechutně nacpaná. 

Moje nadváha byla způsobená nedostatkem pohybu a také nepravidelným stravováním. Nesnídala jsem, nesvačila, často ani neobědvala, a tak jsem velmi často poprvé jedla až po 15 hod. odpoledne, kdy jsem se vrátila z práce. No a pak byl večer a já jsem si ke sledování televize vzala tabulku čokolády nebo pytlík brambůrků. 

Moje výživová poradkyně mi poradila, jaké potraviny jsou pro mě vhodné a kterým se naopak úplně vyhnout. Začala jsem pravidelně jíst, zvýšila jsem příjem tekutin z 1,5 litru na 3,5 litrů, a zařadila jsem i tělesnou aktivitu. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. 

Za 3 měsíce, které základní program "Světu zdraví" trval, jsem shodila 10 kilo (šla jsem do toho s tím, že když zhubnu 5 - 7 kg, a budu spokojená). 

Svět zdraví vřele doporučuji všem, kteří mají chuť změnit způsob života a více dbát o svoje zdraví. Ta námaha za to rozhodně stojí!!

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!