Dagmar Revendová

po porodu
únava
předtím
předtím
-14 Kg
potom
potom

Jsem mamina, jako spousty dalších. Po prvním těhotenství mi zůstalo 16 kg. Podařilo se mi všechno shodit. Při druhém těhotenství jsem si už váhu hlídala a po porodu ukazovala ručička váhy jen o 4 kg více. Byla jsem nadšená. Jenže první půlrok byl pro mne tak náročný, že se k nim nenápadně přidávalo jedno kilo za druhým. Všichni říkali, že po 6 měsících se všechno zlepší, ale nezměnilo se vůbec nic. 

Únavu jsem řešila kávou, stres sladkostmi a nedostatek času rohlíkem na sto způsobů. Při jedné živé debatě s manželem mi řekl: „Tak s tím něco udělej… (myšleno se svými náladami, nářky, kily…) nestěžuj si a nehledej tisíc výmluv proč to nejde.“  Za pár dní mi masérka  „v dobré víře“ pověděla, že musím být v první řadě spokojená a šťastná já, a teprve potom budou spokojené děti i manžel. Měla jsem chuť vyškrábat jí oči, jak jsem byla na oba tak nazlobená.

Když emoce vystřídal rozum, tichounce jsem si přiznala, že to zkusím. Jenže všechny víme, jak bychom měly jíst: zeleninu, ovoce, žádné sladkosti a bílé pečivo, dodržovat pitný režim. Jenže někdy prostě potřebujeme někoho k sobě. Parťáka, který ukáže cestu, ze začátku vás po ní povede a bude dohlížet, jak po ní jdete, radit, podporovat.

Já takového našla v Mirce Baslové. Hned ze začátku si mě získala tím, že mně nic nenutila, nic nezakazovala, vše mi pečlivě vysvětlovala. Pomohla mi krok za krokem si nový režim nastavit a zvyknout si na něj. Dala mi spoustu praktických rad a tipů. Inspirovala mě novými potravinami a recepty. Podržela mě, když přišla krize.

S její pomocí jsem si dala nejkrásnější dárek k narozeninám:  mínus 11 kg.

Ale to není to hlavní. S každým kilem dolů jsem měla více energie, více radosti, více sebevědomí, více chuti zkusit něco nového. Na vaření a chystání jídla jsem se těšila, dopředu si plánovala, co dobrého si udělám a co nového vyzkouším. Začala jsem péct a připravovat různé zdravé dobrůtky.

Od svých kamarádek slýchám, co to držím za dietu? Žádnou. Já jsem se ke svým kilům doslova projedla. Že musí mít člověk pevnou vůli? Možná první tři týdny, pak už jsem si zvykla tak, že mi to ani nepřišlo.  Že to zabere moc času? Všechno je jen o dobré organizaci. Že je nutné zřeknout se sladkostí? Já je nahradila úžasnými zdravými dobrůtkami. A že se musí chodit do fitka? Myslím, že je to spíš o přirozeném pohybu - svižná pravidelná chůze, kdykoli a kamkoli to jen jde.

Tak co myslíte? Nejsou to náhodou nakonec všechno jen výmluvy? Já jich měla tisíc. Překonala jsem je a jsem šťastná a spokojená a spolu se mnou i děti a manžel.

Oba měli pravdu. Manžel i masérka.

J.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!