Lenka Lukačková

vysoký tlak
v menopauze
cukrovka
předtím
předtím
-10 Kg
potom
potom

NEJVĚTŠÍ VÝHRA JE, KDYŽ VYHRAJETE SAMA NAD SEBOU.

Jmenuji se Lenka, je mi 53 let a v červenci 2013 jsem se rozhodla, že musím něco podniknout hlavně pro své zdraví. V 51 letech mi byl diagnostikován diabetes a od svých 35 let se rovněž léčím s vysokým krevním tlakem. Při váze 93 kg se není čemu divit. Na internetu jsem našla spoustu kladných referencí na Svět Zdraví.

První návštěva, vážení na „chytré váze“a samozřejmě přístup specialistky Ivany Hirešové byly rozhodující v tom, že jsem se přihlásila na roční program Světa zdraví s cílem zhubnout, ale hlavně zlepšit svůj zdravotní stav. Podle mého vstupního vyšetření, mi byl sestaven osobní jídelníček.  Při mých dalších sezeních jsem dostávala cenné informace, které potraviny jsou pro mne a můj zdravotní stav vhodné a kterých se musím vyvarovat. Velkým problémem byl pitný režim, který se musel samozřejmě výrazně zlepšit. A zlepšil se.

Pro mne, jakožto diabetika  byly rovněž důležité informace a vysvětlení tzv. GI-glykemického indexu potravin. Objevila jsem nové potraviny, které jsou chutné, stala jsem se pravidelnou návštěvnici obchůdků zdravé výživy.

Mohu Vám sdělit, že po sedmi měsících se mi již podařilo zhubnout 10 kg, ale hlavně mi ubyly tuky, zvýšila se svalovina a narostlo % vody v těle.

Důležité je,   že jsem se naučila jíst 5x denně, nosit u sebe láhev s vodou a nyní se cítím skvěle. Nutností je rovněž rozhýbat své tělo. Dlouho jsem bojovala s pohybovou aktivitou, jelikož toto není zrovna můj tzv. šálek kávy, nejsem člověk, který by navštěvoval posilovnu. Paní Ivana již přestala věřit v to, že se začnu hýbat. Překonala jsem se, našla jsem si takovou pohybovou aktivitu, která mi vyhovuje a hlavně mě baví. Výsledky se dostavily. Tím, že docházím na pravidelné lékařské kontroly, mohu sledovat a porovnávat své zdravotní výsledky, které se zlepšují oproti vstupním hodnotám, a doufám, že budou ještě lepší. Takovou třešničkou na dortu je, když Vás známí pochválí, že vypadáte dobře.

Mám před sebou ještě pár měsíců práce na dosažení svého cíle, ale tím jak jsem tento běh na dlouhou trať nastartovala,   jsou výsledky pro mne povzbuzující a budu dále bojovat za spolupráce specialisty Ivany Hirešové, které tímto děkuji za její profesní přístup a podporu. Mohu jen říct, super práce. Doporučuji všem, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví a bojovat se svou váhou, objednat se na nezávaznou konzultaci Světa zdraví a přesvědčit se o tom, že hubnutí není řehole, ale že správným vedením a dodržování všech rad a informací školených pracovníků Světa zdraví svůj boj vyhrajete.  Já jsem ten boj začala a chci vyhrát.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!