Lenka Binková

Lenka Binková (56 let)

v menopauze
předtím
předtím
-20 Kg
potom
potom

Můj příběh začal dovolenou v srpnu 2013. Dovolená byla báječná, ale doma při prohlížení fotografií jsem zjistila, že něco je špatně.
Utvrdila jsem se, že zadýchávání, nepříjemné pocení a ztížené obouvání má svůj důvod. Byl jasně viditelný na fotkách.
Dosáhla jsem šíleného objemu. Během svého života jsem si prošla několikrát hubnutím a s následným jo-jo efektem.

Rozhodnutí bylo jasné, konečně s tím něco udělat. Sama sobě jsem slíbila, že do Vánoc se pokusím vybojovat "dvoucifernou"číslici na váze.

Podzim byl o hledání cesty, jak na to. V novém roce jsem bohužel zjistila, že jsem nedokázala, co jsem chtěla. Nevěděla jsem jak dál a na internetu jsem hledala nějaké "zaručené" rady, jak na to. Objevila jsem akci "Světa zdraví" a zjistila, že je pobočka nedaleko mého bydliště. Bylo rozhodnuto.

Objednala jsem se na konzultaci a následně na "Komplexní nutriční typologii". Následoval jídelníček "na míru". Naštěstí jsem v jídelníčku našla svá oblíbená jídla. Nastal čas učení se, jak a kdy jíst a hlavně co. Vzniklo i několik kombinací, které bych nikdy nedala dohromady. Ledový salát pokapaný sojovou omáčkou byla novinka, ale zajímavá. S poradkyní jsem konzultovala, jak a co mi vyhovuje.

Program jsem si zvolila na 6 měsíců (březen - září).

Složení jídelníčku byla důležitá věc, ale z mého pohledu bylo i velice důležité se začít "hýbat". Během května jsem se zvolna odhodlávala a po menších dávkách jsem začínala běhat. Od června jsem začala s běháním každý den 4 km, od července 5 km. Snažím se mít v měsíci maximálně 4-5 dní volna a tak opravdu běhám 25-26 dnů v měsíci.

Za půl roku programu ve "Světě zdraví" jsem se naučila, jak mé tělo reaguje, jak jíst a hlavně pít.

Program jsem končila s více kily dole, než-li bylo plánováno.

Před sebou mám nyní další cíl. Udržet tempo, dodržovat, co jsem se naučila a odstranit další přebytečná kila. Docházet na konzultace v pravidelných termínech a vydržet.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!