Jana Hábová

Jana Hábová (54 let)

v menopauze
předtím
předtím
-28 Kg
potom
potom

Jmenuji se Jana a chci se podělit o svůj příběh.

Je mi 52 let a boj s kily byl celý můj střední věk jako boj s větrnými mlýny.

Bylo mi třicet a nějak jsem s váhou nebojovala. Pár dní očisty, nějaká ta dieta a bylo to. Váha kolísala jak na houpačce. Jenže… léta přibývala a já začala pohodlnět. Pohybu méně, odpolední káva a k tomu sladká tečka, problémy doma i v práci a najednou jsem se nemohla podívat na sebe ani do zrcadla. Svůj šatník jsem řešila tmavým oblečením a do obchodů jsem nějak přestala chodit. Ptala jsem se manžela jestli mu vadí jak vypadám, ale ten mi řekl, že ani ne, že mě má rád takovou, jaká jsem.

Říkala jsem si, že teď už to asi nevyřeším a začala jsem se svým tělem smiřovat. A pak to přišlo, nová práce, nová motivace a můj syn mi nenápadně taktně naznačoval: „ No, mohla bys trochu zhubnout, ne proto jak vypadáš, ale hlavně kvůli zdraví “. Bylo léto, teplo a mně začalo vadit to horko, často jsem měla takové zvláštní návaly, zvýšilo se pocení a já dostala strach. A v hlavě mi to začalo šrotovat. 

Na internetu jsem si našla několik příběhů ze Světa zdraví a tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit. Našla jsem si pobočku v místě pracoviště a koncem léta jsem tam zašla. 1.9.2014 začala nová etapa mého života. Věděla jsem, že to bude dlouhá cesta a že se musí změnit úplně všechno, hlavně můj způsob myšlení. Když mi výživová poradkyně p. Lišková řekla, že náš roční plán bude sundat 30 kg, tak mi to přišlo jako pohádka, nějak jsem tomu nevěřila.

Po prvních 14 dnech se mi podařilo překopat celý můj předchozí styl života a mé tělo mě za to odměnilo, shodila jsem 4 kg. Byla to taková vzpruha a náboj, že mě to nakoplo a mně se (zdá se) v hlavě rozsvítilo. Na vánoce jsem měla dole 16 kg.

Ale nejenže se samozřejmě hnula váha, ale já se začala dobře cítit, vrátilo se mi sebevědomí, začala jsem vyměňovat šatník, rozsvítila jsem barvy a rozsvítil se mi celý svět.Pravidelnými návštěvami ve Světě zdraví a povídáním si o tom, co dělám dobře a kde bych mohla ještě něco změnit, jak si oživit svůj jídelníček a samozřejmě zjišťováním mých úbytků mi vlívalo sílu do žil.

Po necelém roce mám dole 27 kg a pořád to jde pomalu dolu, teď už věřím, že těch 30 kg je reálných. 

Přestala jsem myslet na jídlo, mé tělo si zvyklo na pravidelnost a samo mně upozorňuje, kdy je čas se najíst. A já pochopila, že život po padesátce nekončí a začal mě zase bavit. 

Tímto bych chtěla poděkovat celému kolektivu Světa zdraví v Mostě, ale hlavně mé výživové specialistce Petře Liškové.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!