Zdeněk Klouda

Zdeněk Klouda (68 let)

bolest kloubů
únava
bolest nohou
předtím
předtím
-9 Kg
potom
potom

Příběh jako tisíce jiných.

Znáte to. Málo času a pohybu, špatná životospráva, hodně nezdravého jídla, dvě tři kafíčka, sem tam pivko, trochu stresu a kila nenápadně a pořád přibývají, až to začne vadit. Nejdřív to spraví o jedno dvě čísla větší oblečení, ale pak se přihlásí o slovo kolena, záda, rychlá únava a potíže s dýcháním. Prostě přijde chvíle, kdy si řeknete: "A dost".

Uberete porce, vynecháte pivko, přidáte trochu na pohybu a ejhle. Ono to funguje. Pár kilo je pryč. Tak to nebyl problém, ne? Jenže přijde chvíle, kdy se ozve vaše staré "já" a co že z toho života máte, když si nedopřejete trochu toho jídla a dobrého pití?! Tak jo, jedno dvě pivka a sedm knedlíků to přece nic neznamená. No nestačíte se divit. Za týden jste tam, kde jste před dvěma měsíci začínali.

Pak se zčista jasna objeví reklama na pilulky, se kterými můžete jíst, co hrdlo ráčí, nemusíte cvičit, a přesto hubnete, často i v noci při spánku. Super! Fotky zhublých tlouštíků, osobní přesvědčivé příběhy, a červíček začne hlodat tak dlouho, až neodoláte. Objednáte přípravek na pochybném webu často s cizím přízvukem a z nějakého dosud neznámého ovoce se zaručeným účinkem, koupíte ho na 105% ve slevě za osmnáct stovek místo 3 tisíc a těšíte se. Jenže ve víc jak 90% případů se dostaví zklamání. Peníze na rozdíl od kil jsou v tahu, adrenalin z dohadování s prodejcem vám na zdraví taky nepřidá.

Potom jsem objevil zcela náhodou na internetu úvahu, že je lepší nezkoumat, proč těch 90% nezhublo, ale proč těch necelých 10% jo. To má svoji logiku, řekl jsem si. Tak jsem to dočetl do konce. Jako správný a pravověrný Čech jsem využil nabízenou slevu 50% (no nekup to) a vyplnil formulář, nevěda co se bude pořádně dít. Záhy se ozval telefon a bylo domluveno. Sice do Prahy, ale konec konců je to od nás coby kamenem dohodil a Pendolinem dojel.

A najednou jsem se octnul ve Světě zdraví. Velice příjemný a vždy usměvavý personál, lidé na svém místě. Pak to šlo ráz  na ráz. První vstup na chytrou váhu a nenašlo se nic, co by bylo v toleranci. Nechal jsem si vysát trochu krve, aby to mohl posoudit šikovný lékař, moje konzultantka mě nutričně otypovala (ani to nebolelo), vymyslela jídelníček a byla tak skvělá, že dokázala nahradit to, co nemusím něčím jiným, stravitelným.

Začal jsem díky doporučením a své úžasné manželce poznávat nové pojmy, jídla a chutě. Kupodivu to bylo docela k jídlu.   K tomu změna pitného režimu, i když jsem nikdy pořádně nepochopil, proč se tam nepočítá mléko, černý čaj, pivo když je jinak zdravé a tak.

Pravidelná strava zahnala chuť na sladké, postupně mizící nejen kila ale hlavně vnitřní tuk, byly úžasnou motivací. Taky se postupně obnovoval šatník, vytratila se únava, zvládal jsem delší a delší procházky, přestávala bolet kolena. Prostě paráda. Omládl jsem o 18 kilo, váhově jsem se vrátil do svých pětadvaceti let.

A co říci na závěr? Seděl jsem na Karláku na lavičce, pochutnával si na hroznu a bedlivě pozoroval kolemjdoucí. Svět zdraví, Svět zdraví, Svět zdraví, v pořádku, Svět zdraví, Svět zdraví.... Přistihl jsem se, že vidím věci a lidi nějak jinak.

Za všechno vděčím fundované pomoci paní Ireny Zelinkové, svojí skvělé ženské Aleně, která vytvořila bezchybné zázemí a taky musím pochválit sebe, za to, že jsem to vydržel a ustál. Tak to je můj příběh. Příběh, úplně obyčejný příběh 18 kil.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!