Lucie Peukertová

bolest kloubů
únava
předtím
předtím
-17 Kg
potom
potom

S narůstající hmotností jsem se trápila přibližně už před pěti lety, kdy jsem dokončila vysokou školu a vplula do pracovního procesu. Ten se od studentského života značně lišil. V důsledku mojí pracovní pozice, byly dny stále hektičtější, do popředí vstoupily zcela jiné priority. Abych ušetřila co nejvíce času, začala jsem se odbývat.

Výsledkem bylo několik málo poměrně dost energeticky bohatých jídel, která jsem přijímala většinou v odpoledních a večerních hodinách, kdy jsem měla trošku více času si v klidu sednout a najíst se. Během dne jsem akutní hlad doslova přebíjela energetickými bombami, které mě nějakou dobu udržely na nohou. V té době jsem holdovala ve velkém sladkému a energetickým drinkům, které jsem sice prokládala sem tam něčím zdravým z vlastní zahrady, ale to na výsledku už nic nezměnilo.

Výsledkem bylo téměř 90 kg, které nešly dolů ani pravidelným pohybem. Tehdy jsem se dostala do bludného kruhu neustálého přibírání a pocitu, že už to nikdy nebude lepší. O moc lépe jsem na tom nebyla ani s pitným režimem. Nad vodou během uspěchaného dne mě držely přislazované nápoje a káva, které nebyly schopné nahradit plnohodnotný pitný režim. Výsledkem byly časté migrény, nevolnosti a enormní nedostatek vody v organismu.

Návštěvu Světa zdraví jsem neustále odkládala, snažila se situaci řešit po svém. K nadváze se přidala únava, špatná nálada, podráždění, zažívací problémy, bolesti kolen a zároveň mi začaly vadit i čím dál častější narážky lidí v okolí, které se týkaly mojí váhy i fakt, že nákupy oblečení jsou pro mě i vzhledem k mému relativně nízkému věku spíše utrpením, než potěšením. Bylo na čase začít jednat.

Do Světa zdraví jsem šla společně s mamkou. Obě jsme od začátku pochopily, že se nejde o dietu, ale o komplexní změnu životního stylu, kde hraje důležitou roli plnohodnotná strava a správná fyzická aktivita a to nás nadchlo od začátku. Najednou jsem zjistila, že je mi mnohem lépe, vše je optimističtější a že vše nevidím tak černě. Únava hned po měsíci zmizela, klouby s úbytkem váhy přestaly výrazně bolet a brzy se dostavily pozitivní reakce okolí.

Po půl roce mám dole 16,3 kg, 18 cm v pase a 15 cm přes boky.

Díky těmto výsledkům Svět zdraví navštívili i známí, kteří pochopili, že nový život opravdu stojí za to.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!