Oldřich Honzák

Oldřich Honzák (66 let)

vysoký tlak
vysoký cholesterol
dna
předtím
předtím
-12 Kg
potom
potom

S nadváhou jsem nikdy v minulosti nebojoval. I když se moje váha pohybovala od 80 do 85 kg při mé výšce 176 cm. Protože jsem hodně sportoval, v létě hrál fotbal a nohejbal, v zimě hokej, cítil jsem se dobře a neměl žádné problémy.

Čím méně jsem se hýbal, tím více se začaly ozývat zdravotní problémy

Postupem času s tím, jak moje sportovní aktivity ubývaly, moje váha se zvyšovala a začal jsem pociťovat zdravotní potíže. Začal jsem si léčit vysoký krevní tlak, trpěl jsem častým nadýmáním, zvýšenou hladinou cholesterolu a měl jsem náběh na dnu.

Věděl jsem, že se sebou musím začít něco dělat. Diety nepomáhaly

Uvědomoval jsem si, že s tímto stavem musím něco dělat. Po různých neúspěšných dietách, kdy jsem pár kilo shodil a potom ještě víc přibral, jsem na internetu objevil nabídku Světa zdraví na konzultaci. Po mém počátečním váhání jsem vyplnil přihlášku a poté navštívil poradnu v Pardubicích. Tam se mě ujala výživová specialistka paní Gabriela Manová, která mi provedla základní diagnostiku.

Dozvěděl jsem se, které potraviny bych měl jíst a které ne

Protože jsem s výsledky diagnostiky nebyl spokojen, rozhodl jsem se pro program Světa zdraví. Při další odborné konzultaci mě paní Manová seznámila s tím, které potraviny jsou pro mě vhodné a které ne, kdy co a kolik mám jíst a také jak se více pohybovat. Všechny tyto podklady jsem potom dostal písemně zpracované. Po mojí počáteční nedůvěře jsem zjistil, že se dostavují první výsledky, netrpím hladem ani nemám chuť na sladkosti.

Cíl mám. Věřím, že se dostanu ještě dál

Moje první návštěva Světa zdraví byla 29. 11. 2016, kdy jsem při výšce 176 cm vážil 103,1 kg. Za cíl  jsem si dal do konce května se dostat na 90 kg. I když tento cíl nesplním, jsem spokojen s tím, že moje zdravotní potíže postupně ustupují. Cítím se v naprosté pohodě a jsem rozhodnutý pokračovat v započaté změně životního stylu. A věřím, že moje váha se nezastaví na 90 kg, ale půjde ještě níž.

Za tuto změnu vděčím Světu zdraví a specialistce Gabriele Manové.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!