Pavel Vadkerti

Pavel Vadkerti (20 let)

vysoký tlak
předtím
předtím
-12 Kg
potom
potom

Už na svět, před téměř dvaceti lety, jsem přišel jako pořádný cvalík. Vážil jsem 4 200 gramů. Po nasazení umělé výživy jsem začal tak přibírat, že se mě moje mamka bála v dětské poradně položit na váhu. Nadváha se se mnou táhla téměř celé dětství. Když jsem končil základní školu, tak jsem chtěl se sebou začít něco dělat, protože jsem začal mít problémy s krevním tlakem.

Měl jsem dohled, začal jsem se více hýbat a kila šla dolů. Podařilo se mi shodit 17 kilogramů. Po nastoupení do učení jsem s dietou přestal a kila se začala opět vracet. Po nastoupení do zaměstnání jsem se začal stravovat v závodní jídelně a doma jsem neodolal a dal si teplé jídlo podruhé. Dostavily se opět problémy s tlakem, které se již musely řešit nasazením léků.

Věděl jsem, že se sebou musím opět začít něco dělat, ale neuměl jsem to sám řešit. Naštěstí mi rodiče přinesli poukaz do Světa zdraví v Benešově.

Na první návštěvu jsem sebou vezl svůj jídelníček za 3 dny. Po přivítání začalo vážení a měření. Vyhodnocení pro mě dopadlo katastrofálně. Že mám nadváhu jsem věděl, ale doslova mě vystrašil můj viscerální tuk a to, v jak starém těle se moje tělo cítí.

Rozhodnutí bylo jasné, spolupracovat.

Ještě jsem musel doložit výsledky krevního rozboru. Asi za týden jsem si jel pro výživový plán dělaný přímo pro mě. Doma jsme si ho s mamkou pročetli, zjistil co můžu jíst, co musím úplně vynechat. Také jsem si musel začít zapisovat co jsem snědl a v kolik hodin, kolik jsem toho vypil za celý den.

Tím jsem si také uvědomil jaké stravovací chyby jsem dělal. Můj jídelníček se obohatil o více druhů potravin, zeleniny a ovoce. Též jsem zařadil více kvalitních jídel a přestal jíst bílé pečivo.

Ještě se musím naučit zařazovat více luštěnin, které mi zatím dělají trochu problém:-), ale jsem rozhodnut to zvládnout. Po téměř 4 měsících změny jídelníčku se cítím mnohem lépe.

Mám radost, že můj tělesný tuk se přeměnil ve svalovou hmotu. Díky většímu pohybu a dlouhým procházkám se zlepšila moje fyzická kondice. Zjistil jsem, že jsem se přestal zadýchávat.

Zatím jsem shodil téměř dvanáct kilo a hodlám dále pokračovat a už si to nechci ničím zkazit.

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!