Eva Streichsbierová

vysoký tlak
předtím
předtím
-32 Kg
potom
potom

Sklony k obezitě sice máme už po generace v rodině, ale to určitě není omluva pro moji váhu. Ta s přibývajícími lety a zvětšující se chutí na sladké nakonec dosáhla děsivých hodnot! Pravda, občas jsem zkusila nějakou „zaručenou“ dietu, ovšem časem bylo vše ve starých kolejích. Ono se totiž dlouhodobě nedá jíst jenom ovoce, případně si hlídat, jestli náhodou nekombinuji rostlinnou stravu s živočišnou apod.

Když jsem skončila v nemocnici, hnulo se ve mně svědomí Loni někdy v květnu jsem si řekla dost! Skončila jsem totiž na urgentním příjmu jihlavské nemocnice poté, co se mi špatně dýchalo, a navíc jsem měla pořádně oteklé nohy. Tam mi kromě jiného zjistili, že mám vysoký tlak a náběh na x dalších chorob. Musím přiznat, že prognózy mě vyděsily natolik, že jsem začala na internetu pátrat, jak z tohoto vlaku vyskočit. A po chvíli jsem narazila na Svět zdraví.

Věděla jsem, že to nepůjde hned. Ale na boj s nadváhou jsem byla připravena Na první schůzku jsem vyrazila plná nedůvěry a hlavně studu. Hned po úvodní konzultaci ze mě ale tohle všechno spadlo. Moje (jak já říkám) „výživová guru“ Gabriela Šandová mi neslibovala dvacetikilogramový úbytek váhy během pár týdnů. Jako to dělají inzeráty na „zázračné hubnoucí pilulky...

Naopak mi vysvětlila, že mě čeká dost náročná práce. Ale že pokud se budu držet jejích rad, tak to určitě půjde. Působila přitom tak pozitivně, že jsem si nakonec dala za cíl shodit 30 kilogramů za rok. Myslela jsem si že 2 kila dole za měsíc je málo Vždycky, když předtím někdo řekl, že stačí zhubnout dvě až tři kila za měsíc, jsem si klepala na hlavu, že to nemá smysl, protože to přece nebude vůbec poznat. Jenže za rok už je to pořádná porce kilogramů.

Začala jsem tedy dodržovat rady báječné slečny Šandové. Chodila jsem plavat a jízdu trolejbusem jsem častěji měnila za chůzi. A za ten zmiňovaný rok jsem zhubla skoro 32 kilo! Bez závisti sleduji, jak se ostatní cpou sladkým A věřte mi – těch 12 měsíců uteklo jako voda. Navíc vyvážeností stravy jsem dosáhla toho, že absolutně nemám chuť na sladké. Klidně jdu s přáteli do cukrárny a bez jakékoliv závisti sleduji, jak se tam cpou zákusky. Jasně, moje váha sice není stále optimální, nicméně podle výpočtů mi zbývá odstranit už „jen“ 7,3 kilo tuku k tomu, abych byla v normě. A to je oproti původním propočtům vlastně úplná pohoda!

Do schodů už nefuním a na výletech už na mě nemusejí čekat Každopádně už teď se cítím výborně. Tlak šel dolů, stejně jako otoky. V klidu vyběhnu svých 90 schodů k bytu, aniž bych musela třikrát odpočívat. Na výletě s kamarády na mě nikdo nemusí čekat, protože zdržuji. Naopak mě pérují, že chodím moc rychle.

Oblečení si kupuji bez toho, aniž bych byla naštvaná, že mi vůbec nic nesedí... Je mi dobře. A chci, aby to tak zůstalo. 

Zkrátka je to super pocit.

A rozhodně nemám v plánu se o něj vlastní chybou zase připravit. Takže, pokud můžu radit, nebojte se udělat první krok do Světa zdraví. Stojí to za to!

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá.
Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!